Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenutrustning, interventionell angiografi
Referensnummer: HSN 492-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ersättning av röntgenutrustning till verksamhetsområdet angiografi och interventionella åtgärder inom områdena perifer- och neuro.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33111000 Röntgenapparatur, 33111200 Röntgenlaboratorier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen