191021-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för marknadsföring – Tjänster inom SEO, SEM och Paid Ads
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTjänster inom SEO, SEM och Paid Ads
BeskrivningKonsultuppdrag där konsult(er) avser optimera och förbättra våra chanser att förvärva organisk trafik från sök (SEO) till webb samt maximera synlighet samt arbete för en kostnadseffektiv anskaffning av trafik till vår webb med betald digital annonsering (SEM/Paid Ads). Konsulter ska bistå med sin expertis och maximera vår affär samt optimera för en kostnadseffektiv digital anskaffning av kunder.
Intern identifierare2025/19
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000