191063-2017 - ÄndringSverige-Älmhult: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av flerbostadshus Kv. Haganäs i Älmhult, Älmhultsbostäder AB.
Referensnummer: 17/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nybyggnad av fler bostadshus om totalt 78-lägenheter i 4 huskroppar samt tillhörande service(/förrådsutrymme etc.