191077-2017 - PlaneringSverige-Gustavsberg: Elektroniska (interaktiva) skrivtavlor och tillbehör
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Interaktiva skrivtavlor till Skärgårdsskolorna.
Referensnummer: UH-2017-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30195200 Elektroniska (interaktiva) skrivtavlor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Skärgårdsskolorna i Värmdö kommun inbjuder leverantörer till anbudsgivning på denna upphandling av interaktiva skrivtavlor.
Avtalet ska avse hyra av hårdvara på 60 månader, initialt 20 stycken interaktiva skrivtavlor med option att hyra ytterligare 17 st.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen