191102-2023 - ÄndringSverige-Kiruna: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska Verken och Kiruna kommun upphandlar ett rangordnat ramavtal med tre leverantörer avseende inhyrning av lastfordon och entreprenadmaskiner inklusive förare, samt inhyrning av lastbils/ maskinförare, anläggningsarbetare inom Kiruna C och E10:an, Norgevägen, efter avrop.