191104-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Solna: Avfallstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av mobila- och stationärs sopsugsanläggningar
Referensnummer: UH-2020-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar drift och underhåll av stationära- och mobila sopsugsanläggningar i Signalistens bestånd inom Solna kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 31224500 Terminaler, 39713300 Avfallskomprimatorer, 42123000 Kompressorer, 44162000 Rörsystem, 44221400 Luckor, 45231110 Rörläggningsarbete, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen