19113-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Uthyrning av helikoptrar med besättning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulanshelikoptertjänst
Referensnummer: UPPH2020-0115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ambulanshelikoptertjänst för Region Uppsala
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1B, Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 2020-10-25 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60424000 Uthyrning av utrustning för lufttransport med besättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen