191134-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Personalutbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutbildning
Referensnummer: ÅM2020-276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80511000 Personalutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Åklagarmyndigheten inbjuder er att inkomma med anbud i upphandlingen av ledarskapsutbildning enligt angivna moment i upphandlingsdokumenten.
Om upphandlingen
Åklagarmyndigheten avser att upphandla ett avtal avseende ledarskapsutbildning och ledningsgruppsutveckling på olika nivåer, samt coachning och/eller handledning.
Målet med upphandlingen är att teckna avtal med en (1) leverantör.
Underleverantörer accepteras i denna upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79998000 Coachning, 80510000 Specialutbildning, 80532000 Chefsutbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen