191172-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Polisuniformer – Softshell jackets
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSoftshell jackets
BeskrivningThe framework agreement includes the provision of softshell jackets in accordance with the Swedish Police Authority’s own patterns and design.
Intern identifierareA673.165/2024
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35811200 Polisuniformer
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18200000 Ytterkläder, 18230000 Diverse ytterkläder, 18300000 Klädesplagg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSoftshell jackets