Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förfandlat förfarande avseende nya lokaler till Folktandvården i Karlskoga
Referensnummer: 19/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70130000 Uthyrning av egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att utse den juridiska person som ska vara hyresvärd åt Regionservice fastighet avseende lokaler för Folktandvården i Karlskogas verksamhet.
Region Örebro län söker en långsiktig, stabil hyresvärd som kan erbjuda goda ekonomiska villkor och hög kvalitet på förvaltning, drift och underhåll. Det är av största vikt att antagen anbudsgivare kan fullfölja projektet i nära dialog med Region Örebro län för att säkerställa att lokalerna är anpassade till Regionens behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder, 70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad, 70332200 Förvaltning av affärsfastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen