Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd (frallor, limpor, vetebröd och konditorivaror)
Referensnummer: UH-2018-67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun bjuder in till anbudsgivning avseende färskt bröd (frallor, limpor, vetebröd och konditorivaror) för leverans till kök och cafeterior inom kommunens verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 940 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor, 15813000 Frukostvaror, 15811200 Småfranskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen