2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceavtal boendeägda hjälpmedel
Beskrivning: Enköpings kommun avser att upphandla serviceavtal för boendeägda hjälpmedel (sängar, lyftar, rullstolar, hygienstolar, överflyttningsplattformar) innefattande besiktningar, återkommande service och reparationer av hjälpmedel som finns på våra kommunala boenden i samtliga länets kommuner.
Intern identifierare: VON2023/157
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000