191300-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Almanackor och planeringshjälpmedel
Referensnummer: SLSO 20-51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av almanackor och planeringshjälpmedel till Stockholm läns sjukvårdsområde och Region Gotland. Almanackor och planeringshjälpmedel är hjälpmedel som används av personer med kognitiva svårigheter för att ge struktur i vardagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen