191313-2017 - ResultatSverige-Nässjö: Mekaniska grävmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjulburen grävmaskin.
Referensnummer: 3.3.2 16-208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43262100 Mekaniska grävmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla en ny hjulburen grävmaskin.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen