191316-2017 - ResultatSverige-Söderhamn: Stängsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stängselarbeten.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928200 Stängsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen består av planerade och oplanerade stängselarbeten. Upphandlingen omfattar uppförande och service av stängsel, stolpar och grindar i anslutning till skolor, förskolor, idrottsplatser, arbetsområden, förråd m.m. samt nödvändiga markarbeten för montering av stängsel, stolpar och grindar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Stängselarbeten
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928200 Stängsel, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45342000 Uppförande av stängsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen