2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Denna upphandling omfattar ekonomisystem som levereras som tjänst där Leverantören driftsätter Systemet. Upphandlingen avser köp av programvarulicens för ett ekonomisystem inklusive support och tillhörande tjänster som stödjer processerna för kundreskontra, leverantörsreskontra, redovisning/bokföring samt anläggningstillgångar samt i övrigt tillhandahållande av tjänster enligt upphandlingsdokumenten. Upphandlingen omfattar även implementering och driftsättning av ekonomisystemet.
Intern identifierare: 202336
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22456000 Licenser, 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 48443000 Programvara för redovisning, 48812000 Ekonomiska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000