191319-2021 - ResultatSverige-Sorsele: Färdiglagad mat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltider till Sorseles byar
Referensnummer: UH-2021-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15894200 Färdiglagad mat
II.1.4.
Kort beskrivning
Sorsele kommun inbjuder till anbudsgivning avsende lagade måltider till förskola, skola, fritids samt hemtjänst i Sorseles byar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avtalsområde 1: Norra Sorseles byar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15894200 Färdiglagad mat, 15894210 Skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområde 2: Södra Sorseles byar
Del nr: 2