191392-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling senior projektledare e-Hälsa till KS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling senior projektledare e-Hälsa till KS
BeskrivningKS söker en senior projektledare med lång erfarenhet av att leda verksamhetskritiska IT- och digitaliseringsinitiativ inom hälso- och sjukvård. Initiativet omfattar specifikt läkemedelsinformation och uppmärksamhetsinformation där en förstudie ska genomföras.
Intern identifierareK 2026-1081
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000