191406-2021 - ResultatSverige-Sollentuna: Licenser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem IT-hårdvara
Referensnummer: SK2019-0179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22456000 Licenser
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-hårdvara och IT-hårdvara med tillhörande ASE-tjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22456000 Licenser, 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213300 Stationär dator, 30214000 Arbetsstationer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30234000 Lagringsmedier, 30236000 Diverse datautrustning, 32250000 Mobiltelefoner, 72246000 Konsulttjänster för system, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72266000 Programkonsulttjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2