191408-2021 - ResultatSverige-Västerås: Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bandschaktare
Referensnummer: 2020/0804-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny maskin eller max 2 500 drifttimmar. Service och reparation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43210000 Schaktmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen