191432-2022 - PlaneringSverige-Uppsala: Etiketter
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan leverantörsdialog etiketter, special
Referensnummer: VF2022-00026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199760 Etiketter
II.1.4.
Kort beskrivning
Etiketter för användning inom sjukvården, se dagens avtalade artiklar här https://varuforsorjningen.se/soek-artiklar?productgroup=Etiketter,%20special
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192800 Självhäftande etiketter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen