2. Förfarande
Förfarande
Titel: Släckbil till Räddningstjänsten i Eskilstuna
Beskrivning: Upphandlingen avser en fabriksny släckbil till Räddningstjänsten i Eskilstuna kommun. I köpet ska även serviceavtal ingå. Önskad leveranstid av komplett släckbil i enlighet med ställda krav är augusti år 2025.
Intern identifierare: UE 23.243
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144212 Brandbilar med vattentank
Ytterligare klassificering (cpv): 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144200 Beredskapsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144213 Brandbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del