191457-2018 - ResultatSverige-Lidköping: Motorfordon för särskilda syften
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renhållningsfordon
Referensnummer: 2018-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.4.
Kort beskrivning
Lidköpings kommun inbjuder er att lämna anbud på renhållningsfordon med separat påbyggnad samt två stycken optioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144510 Fordon för avfall, 34144511 Sopbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen