2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färdtjänsttaxi E54
Beskrivning: Region Stockholm är ansvarig myndighet för färdtjänsten i Stockholms län och har det övergripande ansvaret för planering, upphandling och uppföljning av färdtjänst- och sjukresor samt samverkar med organisationer som företräder personer med funktionsnedsättning och pensionärer. Trafiken sker inom varumärket Färdtjänsten.
Intern identifierare: TN 2025-1086
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000