Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: A2020/0192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser upphandlingskonsulter till SCB. SCB kommer att teckna avtal med max två (2) leverantörer som kommer att avropas enligt rangordning. Avrop kommer att ske genom tillämpning av de villkor som återfinns i ramavtalet, dvs. en fast avropsordning utifrån leverantörens rangordning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen