191535-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schemasystem för skola och gymnasium
Referensnummer: 23/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser digitalt verktyg för schemaläggning inom skola och gymnasium
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212900 Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem, 72212930 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning och underhållning, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen