See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vårdgarantiavtal Kardiologi
Beskrivning: Region Halland avser att upphandla och teckna ramavtal för avrop av patienter när Region Hallands egen kapacitet inte är tillräcklig för att kunna erbjuda tid inom tidsgränser för vårdgaranti. Region Halland eftersträvar att erbjuda invånare god tillgänglighet till kardiologi i öppenvård.
Intern identifierare: RS240494
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: .
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000