2. Förfarande
Förfarande
Titel: GlobalConnect - Svedala Nordväst GSF
Beskrivning: Upphandling av fiberprojekt i Svedala kommun. Projektet har bidragsstöd från Landsbygdsprogrammet. Projektet är en totalentreprenad med tydliga styrningar i flera delar av projekteringen, det senare med anledning av att det finns flera pågående tillståndsansökningar som entreprenören måste beakta.
Intern identifierare: 24/14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72410000 Leverantörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000