2. Förfarande
Förfarande
Titel: NUVA-0044 Markarydsbanan (proj)
Beskrivning: Projektering av bygghandling för byggnation av 6 stycken vägskyddsanläggningar till nya med ALEX-teknik.
Intern identifierare: KOM-419641
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: NUVA-0044 Markarydsbanan (proj)