191721-2020 - ResultatSverige-Kiruna: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal ventilationsarbeten
Referensnummer: 2020/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser att täcka beställarens behov av tjänster inom ventilationsarbeten, det vill säga, felsökning, reparationer, underhåll, injustering av luftflöden, rensning av ventilationssystem, funktionskontroller, åtgärdsutredningar samt ombyggnationer av befintliga anläggningar i Kirunabostäders och Kiruna Näringsfastigheters fastigheter samt i Kiruna kommuns verksamhetslokaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen