191762-2019 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EKG-elektroder med tillbehör
Referensnummer: UC-2018-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphadlingen avser elektroder för leverans till Region Östergötland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33121500 EKG, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för ett antal anbudspositioner inom området elektroder för leverans till avropsberättigade inom Region Östergötland.
Anbudsområden
Nedanstående anbudspositioner ingår i upphandlingen, på vilka anbud kan lämnas var för sig. Inom parentes anges den/de produkters nummer/koder som ingår i anbudspositionen.
Elektrod vilo-EKG korttid med flik, vuxen och barn (32200403)
Elektrod vilo-EKG korttid med knappkontakt, vuxen (28541)
Elektrod vilo-EKG korttid med knappkontakt, barn (NY1)
Elektrod vilo-EKG med kort ledning, barn (322001)
Elektrod vilo-EKG med kort ledning, barn - Ftalatfri (NY2)
Elektrod EKG prematur/spädbarn - 3-pack (32200108)
Elektrod EKG prematur/spädbarn - 3-pack - "PVC-fri" (NY3)
Elektrod - långtids-EKG upp till 2 dygn med knappkontakt, MR, vuxen (28540)
Elektrod - långtids-EKG upp till 2 dygn med knappkontakt, MR, barn (95821)
Elektrod - långtids-EKG upp till 2 dygn med knappkontakt, röntgen, vuxen (80104)
Elektrod - långtids-EKG upp till 2 dygn med knappkontakt, röntgen, barn (BEF1)
Elektrod - långtids-EKG upp till 2 dygn med knappkontakt, känslig hud (95820)
Elektrod - Holter-EKG långtid, vuxen (95818)
Elektrod - Holter-EKG långtid, vuxen - ftalatfri (NY4)
Elektrod - R-test-EKG långtid, vuxen (95841)
Elektrod - R-test-EKG långtid, vuxen - ftalatfri (NY5)
Elektrod - Holter-EKG långtid, barn (95819) - Fast pris
Elektrod - Holter-EKG långtid, barn - ftalatfri (NY6)
Elektrod - R-test-EKG långtid, barn (BEF2)
Elektrod - R-test-EKG långtid, barn - ftalatfri (NY7)
Elektrod - arbets-EKG med knappkontakt, vuxen (95826)
Skalp-EKG-elektrod förlossning (18599)
Patientavledningskablage engångs/enpatients, 3, 5 och 10 avledningar (96114, 96115, 201830001)
Patientavledningskablage engångs/enpatients, 4 och 6 avledningar (201830002, 201830003)
Ekg-elektrodklämma för knappkontakt (BEF3)
Ekg-elektrodklämma för flik och knappkontakt (28537)
Ekg-elektrodklämma för flikelektrod (NY8)
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.