191768-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: SÖS 2020-1766
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för löpande inköp av livsmedel till Södersjukhuset AB.S tillagningskök för patientmåltider samt personalrestaurang och catering verksamhet.