191769-2019 - ResultatSverige-Östhammar: Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växter för utemiljö
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande leverans av vår- och sommar- och höstblommor, perenner, plantor, buskar m.m. för successivt uttag under avtalstiden.
Upphandlingen avser även större ny och omplanteringsprojekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter, 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar, 03451000 Växter, 03451300 Buskar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen