Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad av kontorslokaler för Polishus i Nässjö
Referensnummer: A113.933/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar om- och tillbyggnad av kontorslokaler om cirka 5000 m2 som ska anpassas till ett nytt kontorslandskap m.m. Rivning samt tillbyggnad av gym, omklädningsrum, lektionssalar kommer även att ske.
En ombyggnation av garage och parkeringsytor som ligger i anslutning till fastigheten omfattas av entreprenaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen