Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkesutbildning för vuxna på distans
Referensnummer: 20196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79634000 Yrkesvägledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunal vuxenutbildning på distans för samtliga kommuner i Västerbottens län och avser kurser på grundläggande nivå samt på gymnasial nivå inom samtliga högskole- och yrkesförberedande program.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
KURSER PÅ GRUNDLÄGGANDE OCH GYMNASIAL NIVÅ (Distans)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79634000 Yrkesvägledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - BARN- OCH FRITIDSPROGRAMMET
Del nr: 2
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - BYGG- OCH ANLÄGGNINGSPROGRAMMET
Del nr: 3
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - EL- OCH ENERGIPROGRAMMET
Del nr: 4
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - FORDONS- OCH TRANSPORTPROGRAMMET
Del nr: 5
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - HANDELS- OCH ADMINISTRATIONSPROGRAMMET
Del nr: 6
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - HANTVERKSPROGRAMMET
Del nr: 7
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - HOTELL OCH TURISMPROGRAMMET
Del nr: 8
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - INDUSTRITEKNISKA PROGRAMMET
Del nr: 9
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - NATURBRUKSPROGRAMMET
Del nr: 10
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - RESTAURANG- OCH LIVSMEDELSPROGRAMMET
Del nr: 11
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - VVS- OCH FASTIGHETSPROGRAMMET
Del nr: 12
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - VÅRD- OCH OMSORGSPROGRAMMET
Del nr: 13