2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anropsstyrd Närtrafik E53
Beskrivning: Anropsstyrd Närtrafik avser den kollektivtrafik som innebär att resenärer beställer sin resa från mötesplats eller gatuadress. Beställning av resa sker per telefon. Trafiken bedrivs med mindre bussar eller personbilar.
Intern identifierare: TN 2025-1085
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000