191915-2026 - Resultat
Sverige – Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar – Reinvestering Vägyta Vägkropp E6 Getinge-Falkenberg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelReinvestering Vägyta Vägkropp E6 Getinge-Falkenberg
BeskrivningReinvestering av betongväg. E6/E20 Getinge-Falkenberg, ca 3600 m betongväg ska bytas mot asfalt.
Intern identifierareKOM-418441
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningReinvestering av väg E6/E20 Getinge-Falkenberg.
Intern identifierareReinvestering Vägyta Vägkropp E6 Getinge-Falkenberg