191922-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Resebyråtjänster och liknande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: 19/001036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar resebyråtjänster för in- och utrikes tjänsteresor. I tjänsten ingår exempelvis att hantera bokningar av resor med flyg, tåg, buss och anslutningstransporter, hyrbilar och hotell/logi. Upphandlingen omfattar både personlig service och självbokning. I uppdraget ingår även stöd för gruppbokningar.