Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridisk informationstjänst
Referensnummer: KS 2021/00813
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en juridisk informationstjänst tillgänglig för upphandlande myndigheter/enheters anställda.
Upphandlingen är en samordnad upphandling där Östra Göinge kommun är den samordnande kommunen.
Upphandlande myndighet avser att teckna avtal med en(1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen