191955-2019 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OP sugar, dränage och diatermi
Referensnummer: DNRGS190082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av bl.a. dränage, dränagekatetrar, sugsystem med tillbehör, rökutsugsfilter, diatermielektroder, diatermihandtag, instrument för hemorrojder, olika opererande set m.m,.