Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: LiU-2018-00039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings universitet behöver säkerställa tillgång till kompetenta upphandlare vid tillfällen då den egna bemanningen inte räcker till för att lösa universitetets behov av upphandlingar.
Eftersom behovet är svårt att förutse gör LiU en öppen upphandling, även om det roliga upphandlingsvärdet kommer att ligga under tröskelvärdet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen