192004-2022 - ResultatSverige-Luleå: Madrasser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022 - Madrasser - region Norr, del 2
Referensnummer: 22/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143112 Madrasser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling på Madrasser del 2. Avser Bäddmadrass i luft med kompressor, t.o.m. sårkategori/stadie 3 (position 6) med tillbehör och reservdelar för leverans till Region Norrbotten, Region Västerbotten och Region Jämtland Härjedalen. Syftet med upphandlingen är få ett komplett utbud för att förse brukare i Regionerna med ett grundsortiment av madrasser med fokus på funktion och kvalitét. Madrasserna ska användas i sjukhusmiljö samt i övrig vård-, omsorg- och hemmiljö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen