192063-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rivning och nyproduktion av förskolan Kungsgården
Referensnummer: 23014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun upphandlar en utförandeentreprenad avseende rivning och nyproduktion av förskolan Kungsgården i enlighet med förfrågningsunderlag.