2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling uppdragsledare med arkivariekompetens fortsatt avveckling och gallring av HändelseVis
Beskrivning: Central Systemförvaltning HändelseVis behöver tillfällig förstärkning av en uppdragsledare för arbete med uppdragsledning om avveckling av, och gallringsutredning av information i, HändelseVis samt utreda olika alternativ till arkivering av ej gallringsbar information.
Intern identifierare: HSN 2019-0749
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000