Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HLR-Utbildning
Referensnummer: UH-2017-571
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80560000 Övningar i sjukvård och första hjälpen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun och Norrköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud för ramavtals upphandling gällande HLR-utbildningar i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för Leverantörerna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80560000 Övningar i sjukvård och första hjälpen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen