192159-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vattentankar – Framework Agreement Mobile Water Tank
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Framework Agreement Mobile Water Tank
Beskrivning: Anskaffning omfattar dricksvattentank monterad på rullflaksram som tillgodoser förmågan att kunna transportera, lagra samt distribuera dricksvatten för Försvarsmaktens organisation. Materielen ska kunna avropas via ett ramavtal av både Försvarsmakten och FMV.
Intern identifierare: 24FMVU3121
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44611500 Vattentankar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Spare parts
Beskrivning: del av upphandling
Intern identifierare: Spare parts
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mobile Water tank
Beskrivning: huvuddel av upphandling
Intern identifierare: Mobile Water tank