192208-2017 - ÄndringSverige-Tumba: VA-arbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA Grödinge Överföringsledning del 1.
Referensnummer: 2017:116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45332200 VA-arbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar utförande av en överföringsledning med vatten/spill- och tryckspillsledningar längs eldtomtaområdet till Kagghamra tomtområde.
Entreprenaden omfattar utförande av 3 pumpstationer. Entreprenaden är en del av VA-utbyggnaden i Grödinge.