192243-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Diverse reparationer och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stam och kundnät MK UH 2019/00042
Referensnummer: MK UH 2019/00042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller stam och kundnät i Älvdalen och Orsa avseende objekt/projekt där LOU-upphandling krävs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45314320 Installation av datakablar, 32562000 Optiska fiberkablar, 32560000 Fiberoptiska material, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314310 Kabelläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen