192312-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende kommunikationsbyrå
Referensnummer: 2.2-4291-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
SiS inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av kommunikationsbyrå enligt de krav som anges i bifogade upphandlingsdokument. Upphandlingen som avser ett ramavtal, består i att vid avrop från SiS bistå med tjänster avseende kommunikationsbyråtjänster, för vid varje tillfälle efterfrågad omfattning och inriktning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 79961000 Fototjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud ska lämnas för hela uppdraget.
SiS kommer anta en (1) leverantör för hela åtagandet.
Avtalets maximala värde som kan komma att avropas är 40 000 000 SEK för hela avtalsperioden.
SiS garanterar inga volymer, anbudsgivare åtar sig att leverera mot det faktiska behov som uppstår.