Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling kostdatasystem, Arboga kommun, Kungsörs kommun och Surahammars kommun
Referensnummer: VMKF-U 2021.02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär leverans av kostdatasystem för respektive upphandlande myndighets samtliga kök. Uppdraget omfattar även införande, utbildning, migrering av data från befintligt system samt support och underhåll av offererat system.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48451000 Programvara för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen